Home / Loonbelasting 2026

Loonbelasting Suriname 2026

De belastingvrije som is SRD 9.000 per maand (SRD 108.000 per jaar). Daarboven betaal je 8%, 18%, 28% of 38%. Deze tarieven gelden sinds 1 januari 2024 en zijn ongewijzigd in 2026.

Tarieven per maand

Over het belastbaar loon na aftrek van de belastingvrije som:

SchijfBelastbaar loon per maandTarief
1SRD 0 tot SRD 3.5008%
2SRD 3.500 tot SRD 7.00018%
3SRD 7.000 tot SRD 10.50028%
4boven SRD 10.50038%

Per jaar zijn de grenzen SRD 42.000, SRD 84.000 en SRD 126.000.

Aftrek en vrijstellingen

Belastingvrije somSRD 9.000 / maand
Forfaitaire aftrek beroepskosten4%, max SRD 400 / maand
Vakantietoelage, vrijgesteld totSRD 19.500 / jaar
Gratificatie of bonus, vrijgesteld totSRD 19.500 / jaar

De vrijstelling voor vakantietoelage en gratificatie is verhoogd van SRD 10.016 naar SRD 19.500 per jaar, met terugwerkende kracht tot 1 januari 2025. De heffingskorting bestaat sinds 2022 niet meer; die is opgegaan in de hogere belastingvrije som.

Overwerk en bijzondere beloningen

Overwerkloon heeft sinds 1 juli 2025 een eigen tabel per maand:

Tot SRD 2.5005%
SRD 2.500 tot SRD 7.50015%
Boven SRD 7.50025%

Bijzondere beloningen die in één keer worden uitbetaald kunnen op verzoek worden belast tegen 5%, 15%, 25% en 35% in dezelfde schijven als het gewone loon.

Bereken je netto salaris →   Overuren berekenen →

Voorbeeld

Bruto SRD 20.000: forfaitaire aftrek SRD 400, zuiver loon SRD 19.600, na belastingvrije som SRD 10.600. Loonbelasting: 8% over 3.500 + 18% over 3.500 + 28% over 3.500 + 38% over 100 = SRD 1.928,00. AOV 4% = SRD 784,00. Netto SRD 17.288,00.

Bronnen

Gecontroleerd op 17 oktober 2026. Let op: de themapagina loonbelasting op gov.sr toont nog cijfers uit 2022.

Veelgestelde vragen

Wat zijn de loonbelasting tarieven in 2026?

8% tot SRD 3.500, 18% tot SRD 7.000, 28% tot SRD 10.500 en 38% daarboven, per maand over het loon na de belastingvrije som van SRD 9.000.

Is vakantietoelage belast?

Vakantietoelage en gratificatie zijn elk vrijgesteld tot SRD 19.500 per jaar.